Przeskocz do treści

Kursy

Kursy dla dorosłych      Kursy dla dzieci

Oferta edukacyjna na rok 2023/24 obejmuje zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla starszej młodzieży i dorosłych. Zajęcia w grupach rozpoczną się 18 września 2023. W zależności od sytuacji epidemiologicznej zajęcia będą odbywały się w salach lekcyjnych (jeśli szkoły podstawowe będą funkcjonować normalnie) lub online przez program Zoom, na którym pracujemy od marca 2020.

Zapisy do grup  - w czasie wakacji zapraszamy do kontaktu mailowego (info@cookschool.pl) lub do zgłoszenia się za pomocą linku: https://app.kivo.pl/Public/Request/hqFQPomz4f

Przyporządkowanie nowych uczniów do grup odbywa się na podstawie testu poziomującego przeprowadzonego przez lektora oraz krótkiej rozmowy, która pomoże dobrać odpowiedni poziom zajęć. Oczywiście posiadany certyfikat językowy będzie brany pod uwagę.

Minimalna liczebność grupy to 4 osoby a maksymalna 8 osób. Ceny znajdują się w Cenniku.

  • Kursy dla dorosłych (60h lekcyjnych / semestr)

-    kursy ogólnego języka angielskiego na poniższych poziomach (wg. Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego CEFR) :

  •             Intermediate (B1)
  •             Upper-Intermediate (B2)
  •             Advanced (C1)
  •             Proficiency (C2)

-    kursy przygotowujące do egzaminów University of Cambridge : B1 Preliminary (kiedyś PET), B2 First (kiedyś FCE), B2 First for Schools, C1 Advanced (kiedyś CAE) oraz C2 Proficiency (kiedyś CPE) ; oraz do egzaminów IELTS.

-    kursy języka specjalistycznego (Business English, Legal English, Academic English), od poziomu B1
-    zajęcia konwersacyjne, jeden-na-jeden lub w grupie
-    zajęcia indywidualne

Oferujemy zajęcia w niedużych grupach (4-8 osób) lub zajęcia indywidualne. Zajęcia trwają po 90 minut (2 godziny lekcyjne) 2 razy w tygodniu. W zależności od chęci grupy zajęcia mogą być dłuższe. Lekcje indywidualne także trwają 90 minut.

Powstanie grupy zależy od liczby chętnych. Podręcznik zostanie wybrany na początku każdego kursu, w zależności od poziomu, wieku, zainteresowań i historii uczenia się języka w danej grupie.

Zajęcia indywidualne od poziomu A2 do C2, w formie konwersacyjnej lub „kursowej”. Materiały do zajęć lub podręcznik zostaną wybrane w zależności od poziomu, wieku, zainteresowań i historii uczenia się języka ucznia.

Zajęcia zwyczajowo trwają 90 minut (2 godziny lekcyjne) i mogą odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu. Na życzenie ucznia mogą też być krótsze. Tak, jak w przypadku zajęć w grupach, konieczne jest napisanie testu poziomującego oraz krótka rozmowa z lektorem w celu określenia poziomu znajomości języka.

  • Kursy dla dzieci i młodzieży (60 godzin zegarowych / rok szkolny)

Poziomy:

Grupa Our World 1 - dzieci w wieku 7-8 lat, początkujące (klasy 1 i 2)

Grupa Our World 2 - dzieci w wieku 8-10 lat, kontynuacja (klasy 2 i 3)

Grupa Our World 3 - dzieci w wieku 9-11 lat, kontynuacja (klasy 3 /4)

Grupa docelowe A2 - młodzież w wieku 11-12 lat (klasa 5)

Grupa docelowe A2+ - młodzież w wieku 12-13 lat (klasa 6 /7)

Grupy docelowe B1 - młodzież w wieku 13-14 lat (klasa 6/7) i licealiści

Grupa docelowe B1+ - licealiści

Grupa docelowe B2 - licealiści

Grupa docelowe C1 - licealiści

Grade8 Exam Booster - poziom A2+, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

Zajęcia z prowadzone są w oparciu o podręczniki dla szkół językowych renomowanych wydawnictw National Geographic Learning (seria Our World) i Pearson (Gold Experience 2nd Edition) oraz dodatkowe materiały wybrane przez lektora. Jedynie kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty oparty jest na materiałach przewidzianych dla tego celu dla 8 klas szkół podstawowych (Repetytorium ósmoklasisty Egis). Oprócz podręcznika na zajęciach wykorzystujemy materiały dodatkowe, mapy myśli, wprowadzamy nowoczesne technologie i uczenie poprzez projekt.

Wszystkie kursy obejmują zajęcia trwające 1 godzinę zegarową 2 razy w tygodniu, co w sumie daje 30 godzin (zegarowych) w semestrze.

Minimalna liczba uczniów w grupie to 4, maksymalna 8. Zapisy przez dwa pierwsze tygodnie września, będą się odbywać popołudniami, możliwe jest także utworzenie grupy porannej, w zależności od liczby chętnych i dostępności lektorów.

Nie odpisujemy nieobecności. W przypadku nieobecności dziecka spowodowanej chorobą (zwolnienie lekarskie) trwającej co najmniej 4 lekcje pod rząd, można skorzystać z indywidualnego spotkania z lektorem (60 minut) w celu nadrobienia zaległości.

Facebook
Facebook