Przeskocz do treści

Kursy

Kursy dla młodzieży i dorosłych      Kursy dla dzieci

Oferta edukacyjna na rok 2019/20 obejmuje zajęcia zarówno dla dzieci jak i dla starszej młodzieży i dorosłych. Zajęcia w grupach rozpoczną się 30 września.

Przyporządkowanie do grup odbywa się zawsze na podstawie testu poziomującego przeprowadzonego przez lektora oraz krótkiej rozmowy, która pomoże dobrać odpowiedni poziom zajęć. Oczywiście posiadany certyfikat językowy będzie brany pod uwagę.

Minimalna liczebność grupy to 5 osób. Ceny znajdują się w Cenniku.

  • Kursy dla młodzieży i dorosłych (60h lekcyjnych / semestr)

-    kursy ogólnego języka angielskiego na wszystkich poziomach (wg. Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego CEFR) :

  •             Elementary (A1)
  •             Pre-Intermediate (A2)
  •             Intermediate (B1)
  •             Upper-Intermediate (B2)
  •             Advanced (C1)
  •             Proficiency (C2)

-    kursy przygotowujące do egzaminów University of Cambridge : B1 Preliminary (kiedyś PET), B2 First (kiedyś FCE), B2 First for Schools, C1 Advanced (kiedyś CAE) oraz C2 Proficiency (kiedyś CPE) ; oraz do egzaminów IELTS.

-    kursy języka specjalistycznego (Business English, Legal English, Academic English), od poziomu B1
-    zajęcia konwersacyjne, jeden-na-jeden lub w grupie
-    zajęcia indywidualne

Oferujemy zajęcia w niedużych grupach (5-8 osób) lub zajęcia indywidualne. Zajęcia trwają po 90 minut (2 godziny lekcyjne) 2 razy w tygodniu. W zależności od chęci grupy zajęcia mogą być dłuższe. Lekcje indywidualne także trwają 90 minut.

Powstanie grupy zależy od liczby chętnych. Podręcznik zostanie wybrany na początku każdego kursu, w zależności od poziomu, wieku, zainteresowań i historii uczenia się języka w danej grupie.

Zajęcia indywidualne od poziomu A2 do C2, w formie konwersacyjnej lub „kursowej”. Materiały do zajęć lub podręcznik zostaną wybrane w zależności od poziomu, wieku, zainteresowań i historii uczenia się języka ucznia.

Zajęcia zwyczajowo trwają 90 minut (2 godziny lekcyjne) i mogą odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu. Na życzenie ucznia mogą też być krótsze. Tak, jak w przypadku zajęć w grupach, konieczne jest napisanie testu poziomującego oraz krótka rozmowa z lektorem w celu określenia poziomu znajomości języka.

  • Kursy dla dzieci (30 godzin zegarowych / semestr)

Poziomy:

Grupa Our World 1 - dzieci w wieku 7-8 lat, początkujące (klasy 1 i 2)

Grupa Our World 2 - dzieci w wieku 8-10 lat, kontynuacja (klasy 2 i 3)

Grupa Wonderful World 3 - dzieci w wieku 10-11 lat (klasy 4 /5)

Grupa Wonderful World 4 - młodzież w wieku 12-13 lat (klasa 5/6)

Grupa Impact (1 lub 2) - młodzież w wieku 13-14 lat (klasa 6 /7)

Grade8 Exam Booster - poziom A2+/B1, przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty

NOWOŚĆ: Kurs języka francuskiego dla dzieci i młodzieży (kl. 5-8), poziom początkujący

Zajęcia z prowadzone są w oparciu o podręczniki dla szkół językowych renomowanych wydawnictw National Geographic Learning (serie Our World, Wonderful World i Impact) i Hachette FLE (Adomania) oraz dodatkowe materiały wybrane przez lektora. Jedynie kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty oparty jest na materiałach przewidzianych dla tego celu dla 8 klas szkół podstawowych (repetytorium, które zostanie wybrane we wrześniu, "treningowe" arkusze egzaminacyjne). Oprócz podręcznika na zajęciach wykorzystujemy materiały dodatkowe, mapy myśli, wprowadzamy nowoczesne technologie i uczenie poprzez projekt.

Wszystkie kursy obejmują zajęcia trwające 1 godzinę zegarową 2 razy w tygodniu, co w sumie daje 30 godzin (zegarowych) w semestrze.

Minimalna liczba uczniów w grupie to 5, maksymalna 8. Zajęcia rozpoczynają się 30 września (zapisy przez cały wrzesień), będą się odbywać popołudniami, możliwe jest także utworzenie grupy porannej, w zależności od liczby chętnych.

Zajęcia indywidualne dla dzieci (tzw. korepetycje) także trwają godzinę zegarową, odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu. Materiały do zajęć (podręcznik) wybierane są na pierwszych zajęciach w zależności od poziomu, wieku oraz potrzeb ucznia, mogą się pokrywać z materiałami stosowanymi na zajęciach w grupie.

W przypadku nieobecności dziecka spowodowanej chorobą (zwolnienie lekarskie), trwającej co najmniej 4 lekcje pod rząd, można skorzystać z indywidualnego spotkania z lektorem (60 minut) w celu nadrobienia zaległości.

Facebook
Facebook